Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

BEBEK EMZİKLERİ

Bebeğiniz için emzik alırken çok dikkatli olmak ve kalitesinden emin olduktan sonra satın almak gerekmektedir. Piyasada her yerde bebek emzikleri bulunmaktadır. Ancak bunların tümü bebekler için uygun değildir. Peki bebek emzikleri nasıl olmalıdır?

Bebek emziklerinde BPA (Bisphenol A) ve Pthalates gibi kanserojen maddeler bulunmamalıdır. Bebek emzikleri bebeğin ağzına ve damak yapısına uygun olmalıdır. Emziğin tabanı geniş olmalı, burun delikleri de açıkta kalmalıdır. Ayrıca tabanında hava akımını sağlayan delikler olmalıdır. Böylelikle bebeğin ağzından sızan tükürük çene ve dudak kenarlarını tahriş etmemelidir.

Bebek emzikleri kolay temizlenebilir olmalı, diş darbelerine karşı dayanıklı olmalıdır. Silikon bebek emzikleri bu özelliklerinden dolayı daha çok tercih edilmektedir. Kauçuk bebek emzikleri temizliği daha zordur ve çabuk kirlenir. Bu yüzden sık sık yenilenmesi gerekir.

Yeni doğan bebekler için anne memesine en yakın damaksız bebek emzikleri daha uygundur. Ancak bir yaşından sonra damağın şeklini bozacağı için damaklı bebek emzikleri tercih edilmelidir.  Yassı ve ucu kıvrık olan damaklı bebek emzikleri damak yapısına uygundur ve ön dişlerin düzgün çıkması açısından en uygunudur. Ortodontik, esnek ve simetrik bebek emzikleri bebeğin diş gelişimi açısından önemlidir.

Bebek emzikleri tatsız, kokusuz olmalıdır. Bebeğin ayına uygun bebek emzikleri tercih edilmelidir. Kapaklı bebek emzikleri hijyen açısından çok önemlidir. Kapak sayesinde emzik mikroplardan ve tozdan korunur. Yere düşse bile kapak sayesinde kirlenmez. Bu yüzden kapaklı bebek emzikleri tercih edilmelidir.

AdanZye.com’da yerli ve yabancı birçok markanın en kaliteli bebek emziklerini bulabilirsiniz.  www.adanzye.com/emzik-ve-aksesuarlari/ adresinde ki ürünler sayfasından bebek emzikleri çeşitlerimize ulaşabilirsiniz. Oldukça kaliteli, sağlıklı ve dayanıklı bebek emzikleri bebekleriniz için en doğru tercihtir.

Bebek emzikleri ve diğer tüm bebek bakım ürünleri ve eşyaları AdanZye.com uygun fiyatlar ile size değerli anne ve babaları bekliyor. Ücretsiz kargo hizmetimizden yararlanabilir, AdanZye.com firmasının kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Bebek emzikleri yanı sıra kaliteli biberon ve biberon emzikleri de bebeğiniz için oldukça sağlıklı ve zararsızdır. İhtiyacınız olan tüm bebek eşyalarını sitemiz ürünler sayfasında bulabilirsiniz.